Dabas koncertzāle

1. dabas, mūzikas, zinātnes, video mākslas, dramaturģijas simbioze;
2. izzinošs pasākums par Latvijas dabu;
3. notiek vasarā, kādā līdz šim neatklātā Latvijas dabas nostūrī;
4. noskaņu pasākums brīvā dabā.

DabasKoncertzale2017_LumbricusTerrestris-1_photo_MarikaLatsone

Dabas koncertzāle ir dabas, mūzikas, zinātnes, video mākslas, dramaturģijas simbioze. Tas ir izzinošs, interaktīvs noskaņu pasākums brīvā dabā, kas notiek Latvijā kopš 2006. gada.

Dabas koncertzāles mērķis ir palielināt sabiedrības izpratni par ES aizsargājamiem biotopiem un pareizu to apsaimniekošanu. Vides (angļu val. ambient) mūzikas koncerts „Dabas koncertzāle” top zinātnes un mākslas saskarsmē – zinātnieki, mūziķi, dzejnieki, fotogrāfi un filmu autori kopīgi veido izrādi, kuras galvenais varonis ir daba. Kopš 2006. gada Dabas koncertzāle pulcina tūkstošiem ģimenes, lai pievērstos konkrētai sugai dabā un caur to, pastiprinātu sapratni par dabas aizsardzības pasākumiem šīs sugas specifiskā biotopā.

DKValka-183

Mēs esam par ilgtspējīgu domāšanu kā galveno pamatprincipu. Piedāvājam pasākuma dalībniekiem interaktīvu, starpdisciplināru, integrētu pieeju kā uzzināt par dabu un vidi. Piedāvājam attīstīt sapratnes līmeni – motivēt cilvēkus, lai tie būtu ieinteresēti personīgi un pozitīvi ietekmēt Latvijas dabu.


NOTIKUMI
Dabas koncertzāle nav tikai koncerts un nav pat tikai notikums. Katru gadu, divās līdz tam neatklātās vai maz zināmās vietās skatītāji sanāk kopā lai uzzināt un izbaudīt; lai klausītos un izpētīt. Ar katru gadu cita tēma tiek izvēlēta, lai vietas, emocijas un zināšanas, ko jūs iegūstat katru gadu būtu dažādas.


MŪZIKA
Dabas koncertzāles mūziķi strādā kopā ar Latvijas zinātniekiem lai katru gadu taptu 12 jaunas kompozīcijas veltītas tā gada varonim. Dažus gadus varoņa vide un raksturs pieprasa mierīgu, medatīvu mūziku, kura piemērota meditācijai dažādās formās – citus gadus atspoguļojot varoni top ritmiskas tēmas. Ar vairāk nekā 80 oriģināliem skaņdarbiem, vienalga kāds tavs garastāvoklis – šī mūzika ļaus tev vēl dziļāk baudīt savas emocijas.


DABAS SKOLA
Mūsu darba būtiska sastāvdaļa ir sniegt zinātniekiem iespēju komunicēt komplicētas idejas par vidi ar sabiedrību. Katru gadu vairāk nekā 10 interaktīvas darbnīcas tiek istrādāts, prezentējot un izskaidrojot dabas procesus Dabas koncertzāles publikai.

putns-ar-tekstu1

info@dabaskoncerts.lv
© Biedrība "Dabas koncertzāle" 2021