invasivus-logo

Dabas koncertzāle sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, atklāj 2021. gada tēmu – invazīvās sugas, kuras šogad varēs iepazīt vēl nebijušā veidā – izstaigājot 15 vides objektus visā Latvijā un iepazīstoties ar tiešsaistē sagatavotiem izzinošiem materiāliem, kā arī šī gada varoņiem veltīto koncertfilmu “Invasivus”.

invasivus-taka

Maršruta pieturpunkti izvietoti 15 Latvijas vietās – gan tuvāk pilsētām gan dziļāk dabā – imitējot invazīvo sugu izplatības ceļus.

Maršrutā izvietotie 15 vides objekti ir aprīkoti ar QR kodiem, kurus ar viedierīci nolasot, atvērsies video gids, kas stāsta un rāda par konkrēto invazīvo sugu, tās oriģinālo izcelsmes vietu, draudiem vietējām sugām un iespējām tās apkarot. Kā pielikums zinātniskajai informācijai, katrs QR kods ir papildināts ar konkrētai sugai radītu muzikālo orģināldarbu.

Miks Romanovskis, video darbnīcu satura redaktors: “Veidot Dabas koncertzāles izglītojošos darbnīcu video bija kā elpu aizraujošs piedzīvojums, kurā filmēšanas grupa atklāja sev pilnīgi jaunu skata punktu uz Latvijas dabu. Pat ja šoreiz darbnīcu video nesatur klasiskus eksperimentus, kurus tūlīt pat var izmēģināt, visi šie video kopā ir kā mācību materiāls pēc kura noskatīšanās arī skatītāji daudz vairāk pamanīs invazīvo sugu klātbūtni dabā."

koncertfilma

Koncertfilma tapusi šā gada rudenī uz salas Lielajā Baltezerā. Muzikālais priekšnesums tapis vēl iepriekš Dabas koncertzāles repertuārā nedzirdētā noskaņā, ietekmi smeļot no ziemeļindiāņu, tatāru, armēņu, gruzīnu, japāņu, indiešu tradicionālās mūzikas un neierastās ritmikas tajā. Koncertfilma ekranizēta kopā ar Dabas koncertzāles mūziķiem – Ingu Ulmani, Andri Sējānu, Anriju Grinbergu, Kasparu Tobi, Aigaru Voitišķi.

Viens no Dabas koncertzāles idejas autoriem, mūziķis Ingus Ulmanis: “Koncerta filmēšana veļu laikā un vieta – ezera sala, uz kuras vairs nepastāv “redzama” dzīvība, – nav nejaušība. Kā pamestā pilsētā šī gada varoņa un reizē vadoņa, Sosnovska latvāņa gigantisko skeletu ēnā, savas dziesmas dzied arī citi invazīvie augi”.

Koncertfilmu veidoja Aleksandrs Okonovs un Kārlis Zemītis, kopā ar “KameraZ” filmēšanas komandu. Šī ir jau otrā sadarbība gada laikā, kad šā gada vasaras sākumā tika filmēts Dabas koncertzāles un Berlīnes filharmonijas orķestra mūziķu koncerts Vācijā.

Mūzikas albums INVASIVUS

Mūziķis Ingus Ulmanis: “Invazīvās sugas ir svešinieki, tomēr kaut kur ir to mājas, tāpēc mūzika šogad ir veidota saiknē ar invazīvo sugu izcelsmes vietām. Tas ir bijis liels izaicinājums mums, kā mūziķiem, atklāt Ziemeļamerikas indiāņu, tatāru, indiešu tautu raksturus un iekļaut tos savā mūzikā.”

INVAZĪVO SUGU TAKAS VEIDOTĀJI
ZINĀTNIEKI Agnese Priede, Andrejs Svilāns, Astra Garkāje, Edmunds Račinskis, Iveta Jakubāne, Jānis Ozoliņš, Jānis Ozols, Laura Grīnberga, Oļegs Sumčenko, Santa Rutkovska, Solvita Strāķe, Voldemārs Spuņģis
VIDEO VEIDOTĀJI Miks Romanovskis, Aleksandrs Okonovs, Una Cekule, Kārlis Zemītis, Marika Latsone

VIDES OBJEKTI Marika Latsone, Arnis Vatašs & IXI art 
DIGITĀLAIS RISINĀJUMS Marika Latsone, Arnis Grantiņš
SATURISKAIS ATBALSTS Andris Soms, Elīna Ezeriņa

IZPILDPRODUCENTES Jūlija Gušča, Silvija Nora Kalniņš

KONCERTFILMAS VEIDOTĀJI
MŪZIKAS AUTORI UN IZPILDĪTĀJI Ingus Ulmanis, Andris Sējāns, Aigars Voitišķis, Anrijs Grinbergs, Kaspars Tobis
MŪZIKAS IERAKSTA MIX UN MASTER Gintis Sola 
KONCERTA IERAKSTA REŽISORS Gints Pelcbergs
PULTS REŽIJA Kārlis Zemītis

VADOŠAIS OPERATORS Aleksandrs Okonovs
FILMĒŠANAS LAUKUMA KOORDINATORE Una Cekule
OPERATORI Jānis Kešāns, Mārtiņš Sudrabs, Reinis Helmuts Aristovs, Harijs Katlaps, Rinalds Zelts
GAISMU MĀKSLINIEKS Jānis Zeidaks
GAISMU MĀKSLINIEKA PALĪGS Normans Bārbals
SKATUVES GAISMU MĀKSLINIEKS Justs Ribinickis
SKATUVES GAISMU MĀKSLINIEKA PALĪGI Aivis Sudniks, Edgars Stabiņš
KLAPE Jēkabs Okonovs
MONTĀŽAS REŽISORI Aleksandrs Okonovs, Kārlis Zemītis
GRAFIKAS DIZAINS Marika Latsone
KRĀSU KOREKCIJA Aleksandrs Okonovs
SCENOGRĀFIJA Arnis Vatašs, Kaspars Anušēvics, Pauls Dobelis
SABIEDRISKĀS ATTIECĪBAS Ieva Upīte
FILMĒŠANAS PRODUCENTE Una Cekule
PATEICĪBAS Pēteris Kalniņš, Guntis Stafeckis

PRODUCENTI Jūlija Gusča, Ingus Ulmanis, Silvija Nora Kalniņš

DABAS KONCERTZĀLES IDEJAS AUTORI
Ingus Ulmanis, Silvija Nora Kalniņš, Otars Opermanis

SADARBĪBAS PARTNERI

atbalstitaji-logo
putns-ar-tekstu1

info@dabaskoncerts.lv
© Biedrība "Dabas koncertzāle" 2021