Dabas koncertzāles 2021.gada mūzikas albums “Invasivus” un koncertieraksts “Invasivus”, kā arī koncertieraksts “Naturkonzerthalle 2021 | Lathyrus pratensis” ir nominēti Mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta Mikrofons 2022” kategorijās “Tautas vai pasaules mūzikas albums” un “Koncertieraksta video”.

Dabas koncertzāle 2021. gadā plašāku uzmanību veltīja invazīvajām sugām jeb dominējošajām sugām, kas nomāc vai izskauj vietējās sugas. Šāds koncepts attēlots arī mūzikā, radot oriģinālkompozīcijas un koncertierakstu “Dabas koncertzāle: Invasivus” un meklējot un izzinot svešzemju ienācēju sugu tautas mūziku, ritmus un taktsmērus.

Mūziķis Ingus Ulmanis: “Laikā, kad mūziķi reti dzird aplausus, šis ir kā svaigs elpas malks, kas dod enerģiju. Tie neesam mēs paši, sitot uz pleca, bet citi, kas augstu vērtējuši mūsu darbu. Mums atliek paklanīties tam. “

Koncertieraksta “Invasivus” veidotāji ir filmēšanas grupa “Kamera Z”, kas radīja muzikālo stāstu par invazīvajām sugām jeb “Invasivus”. Filmēšanas grupas “KameraZ” komanda: “Paldies kolēģiem, kuri piekrita strādāt neparedzamos apstākļos gan +35 °C karstumā, gan vētrā uz salas ezera vidū. Filmējot abus koncertierakstus mijiedarbojās mūzika, dabas veidotā scenogrāfija un operatoru tvertie mirkļi. Šī bija lieliska iespēja radoši izpausties gan idejiski, gan vizuāli.”

Dabas koncertzāles “Invasivus” mūziku un koncertierakstu var klausīties šeit: https://bit.ly/34DC9RG koncertieraksts “Invasivus” skatāms šeit https://vimeo.com/natureconcerthall.

Projekts “Dabas koncertzāle” pēc Vācijas “Dabas un bioloģiskās saglabāšanas savienības” (NABU) uzaicinājuma 2021. gada vasarā piedzīvoja pirmizrādi Vācijā, kur Brandenburgas dabas rezervātā “Fischteiche Blumberger Mühle” īsi pirms Jāņiem izskanēja stāsts par Pļavas dedestiņu – “Naturkonzerthalle 2021 | Lathyrus pratensis”. Šis koncertieraksts ir skatāms šeit https://vimeo.com/567691702

Dabas koncertzāle ir dabas, mūzikas, zinātnes, video mākslas, dramaturģijas simbioze, kas veido izzinošus pasākums par Latvijas dabas vērtībām. Projekts “Dabas koncertzāle: Invasivus” tiek īstenots ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Dabas aizsardzības pārvaldes un Latvijas vides aizsardzības fonda, kā arī Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu. Savukārt projekta “Naturkonzerthalle 2021 | Lathyrus pratensis” īstenošana notika ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Latvijas vides aizsardzības fonda, Valsts kultūrkapitāla fonda, “Fonds Nachhaltigkeitskultur”, NABU, Latvijas vēstniecības Vācijā un biedrības “Dabas koncertzāle” atbalstu.

Papildus informācija:
Dabas koncertzāle

tel. nr. 29408966
e‑pasts: info@dabaskoncerts.lv