Dabas koncertzāle sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, aicina uz koncertfilmas “INVASIVUS” pirmizrādi 18. novembrī, pl. 19.00 Dabas koncertzāles Vimeo kanālā.  

Dabas koncertzāles radošā komanda šogad cītīgi strādājusi un plašāk pētījusi invazīvo sugu tēmu, ikvienam interesentam sagatavojot izzinošus materiālus 15 vides objektos jeb vienā lielā izziņas takā visā Latvijā par invazīvajām sugām, kā arī radījusi koncertfilmu, kas tapusi šā gada rudenī uz salas Lielajā Baltezerā.

Viens no Dabas koncertzāles idejas autoriem, mūziķis Ingus Ulmanis: “Koncerta filmēšana veļu laikā un vieta – ezera sala, uz kuras vairs nepastāv “redzama” dzīvība, – nav nejaušība. Kā pamestā pilsētā šī gada varoņa un reizē vadoņa, Sosnovska latvāņa gigantisko skeletu ēnā, savas dziesmas dzied arī citi invazīvie augi”.

Šogad muzikālais priekšnesums tapis vēl iepriekš Dabas koncertzāles repertuārā nedzirdētā noskaņā, ietekmi smeļot no ziemeļindiāņu, tatāru, armēņu, gruzīnu, japāņu, indiešu tradicionālās mūzikas un neierastās ritmikas tajā. Koncertfilma “ekranizēta” kopā ar Dabas koncertzāles mūziķiem — Ingu Ulmani, Andri Sējānu, Kasparu Tobi, Anriju Grinbergu, Aigaru Voitišķi.

Koncertfilmu veidoja Aleksandrs Okonovs un Kārlis Zemītis, kopā ar “KameraZ” filmēšanas komandu. Šī ir jau otrā sadarbība gada laikā, kad šā gada vasaras sākumā tika filmēts Dabas koncertzāles un Berlīnes filharmonijas orķestra mūziķu koncerts Vācijā (skatāms šeit). 

Kā ziņots iepriekš, Dabas koncertzāle ar Dabas aizsardzības pārvaldi ir sagatavojusi 15 vides objektus jeb vienu pastaigu taku visā Latvijā, kurās ikviens interesents no decembra varēs uzzināt par Latvijā izplatītākajām invazīvajām sugām. 

Taka izvietotie vides objekti būs aprīkoti ar QR kodiem, kurus ar viedierīci nolasot, atvērsies video gids, kas stāsta par konkrēto invazīvo sugu, tās oriģinālo izcelsmes vietu, draudiem vietējām sugām un iespējām tās apkarot. 

Dabas koncertzāle savā mājas lapā un sociālajos tīklos drīzumā publicēs karti ar Invazīvo sugu taku un viedos izzinošas sarunas savā Facebook lapā ar zinātniekiem un mūziķiem, runājot par invazīvajām sugām un šī gada tapšanas aizkulisēm.

Dabas koncertzāles darbnīcas un koncertieraksts notiek tiešsaistē un ir pieejamas bezmaksas. Projekts tiek īstenots ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu.