DABAS KONCERTZĀLE | Zemeszvaigznei veltītā koncertfilma – 1.augustā
59690
single,single-post,postid-59690,single-format-standard,edgt-core-1.1.2,ajax_fade,page_not_loaded,,vigor child-child-ver-1.0.0,vigor-ver-1.6.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,side_menu_slide_with_content,width_370,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive
DKValka-2

Zemeszvaigznei veltītā koncertfilma – 1.augustā

Dabas koncertzāle sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi, aicina ikvienu interesentu uz dabas, mūzikas, zinātnes, video mākslas un dramaturģijas bezmaksas performanci sestdien, 1.augustā tiešsaistē plkst. 20.00 Dabas koncertzāles sociālajos tīklos, lai kopīgi iepazītu zemeszvaigznei (Geastrum) veltīto koncertuzvedumu.

 

No 21.jūlija Dabas aizsardzības pārvaldes sagatavotajās tiešsaistes darbnīcās jau palēnām iepazīstam noslēpumaino sēņu pasauli, taču Dabas koncertzāles pasākuma kulminācija kā ierasti noslēgsies ar muzikālo koncertfilmu, kas šogad, tāpat kā radošās darbnīcas, notiks tiešsaistē. Taču pirms pašas performances Dabas koncertzāles komanda sagatavojusi dažus pārsteigumus.

 

1.augusta zemeszvaigznei veltītais vakars Dabas koncertzāles Facebook un YouTube kontos sāksies plkst. 20.00, kad tiks atklāta intriģējoša saruna ar bioloģijas doktoru, autoru un mūziķi no Lielbritānijas – Merlinu Šeldreiku (Merlin Sheldrake). Viņš ir šī gada maijā izdotās un pasaulē strauju popularitāti gūstošās grāmatas “Sapītā dzīve: Kā sēnes rada mūsu pasaules, izmaina mūsu prātus un veido mūsu nākotni” (“Entangled Life: How Fungi Make Our Worlds, Change Our Minds & Shape Our Futures”) autors. Pēc tam, ap plkst. 20.30 Dabas koncertzāles  mūziķi Ingus Ulmanis un Andris Sējāns skatītājus iepazīstinās ar šī gada muzikālo stāstu “Basas kājas”, bet zemeszvaigznei veltītā koncertfilma paredzēta plkst. 21.00.

 

Viens no Dabas koncertzāles idejas autoriem, mūziķis Ingus Ulmanis: ”Stāsta nosaukums “Basas kājas” norāda uz domu par cilvēku cenšanos sajust, ieraudzīt un saklausīt. Šoreiz tās ir sēņu hifu vēstules, kas šī gada koncertzālei liek kārtējo reizi pārliecināties par jauniem zinātniskiem atklājumiem un neticamiem brīnumiem dabā, kas ir mūsu acu priekšā. Šis būs mūsu muzikālais tulkojums par Pelēko karaļvalsti un Sēņu ziediem, kuru apspīd un pavada ceļā zemeszvaigzne.”

 

Dabas koncertzāles koncertfilma, pateicoties Valkas novadam, jūlija vidū filmēta tās mežos, kur, kā norāda Dabas koncertzāles  šī gada viena no galvenajām zinātniecēm – Dabas muzeja mikoloģe Diāna Meiere, Valkas novada lielie meži slaveni ar labām gaileņu, baraviku un citu beku vietām. Arī zemeszvaigznes ir starp sastopamajām sēnēm. Savukārt Ingus Ulmanis norāda: “Basas kājas bija gan mūziķiem, gan dejotājiem, kuri papildināja šī gada priekšnesumu, filmējot koncertu Valkas novada mežos, kur unikālā vieta bija pārklāta ar biezu, mīkstu ķērpju segu, cilvēku neskartā vietā.”  Šī gada mūzika ir sešu komponistu kopdarbs, un tie ir Ingus Ulmanis, Andris Sējāns, Kaspars Tobis, Aigars Voitišķis, Anrijs Grinbergs un Rūdolfs Macats. Valkas mežos filmētais materiāls 1. augustā būs pārtapis filmā, kuras režisors ir Roberts Rubīns, bet producenti Vides Filmu studija. Koncertā būs mūzikas, dejas un scenogrāfijas simbioze, kas filmēta izmantojot tikai dabisko gaismu.

 

Šogad ikvienam interesentam ir iespēja izveidot individuālu koncertzāli draugu un ģimenes lokā, vai pievienoties plašākam Dabas koncertzāles skatītāju pulkam, kas brīvprātīgi organizētas vairākās pašvaldībās, piemēram, Valkas novada pašvaldībā, kā arī Rīgā, kur SIA Rīgas meži plāno rīkot Dabas koncertzāles piedzīvošanu Mežaparka Lielajā estrādē, kur varēs uzņemt ne vairāk kā 1000 reģistrētus apmeklētājus. Dabas koncertzāles koncertfilma un darbnīcas notiek tiešsaistē un ir bezmaksas. Projekts tiek īstenots ar Latvijas vides aizsardzības fonda un Valkas novada pašvaldības atbalstu.

 

Foto: Marika Latsone

Nav komentāru

Komentēt