DABAS KONCERTZĀLE | Šīs nedēļas nogalē Jelgavas novada Zaļeniekos norisināsies Dabas koncertzāle
55611
single,single-post,postid-55611,single-format-standard,edgt-core-1.1.2,ajax_fade,page_not_loaded,,vigor child-child-ver-1.0.0,vigor-ver-1.6.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,side_menu_slide_with_content,width_370,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive

Šīs nedēļas nogalē Jelgavas novada Zaļeniekos norisināsies Dabas koncertzāle

Šīs nedēļas nogalē Jelgavas novada Zaļeniekos norisināsies Dabas koncertzāle

DK_ZaleniekiŠīs nedēļas nogalē, piektdien, 2016 gada 1.jūlijā, Jelgavas novada Zaļenieku pagastā norisināsies šā gada otrais Dabas koncertzāles pasākums, kura galvenā tēma ir garausainais sikspārnis (Plecotus auritus).

No pl. 19:00 Zaļenieku muižas parkā pasākuma apmeklētājiem būs iespējams apmeklēt Dabas aizsardzības pārvaldes speciālistu vadītas, kopumā 23, radošas un izzinošas darbnīcas, kurās varēs darināt sikspārņa mājvietu – būrīti, atpazīt un iepazīt Latvijā mītošos sikspārņus, viņu ēdienkarti, dzīves ciklu, veidot pašam savu sikspārni, izmantojot konstruktoru, ieklausīties un atpazīt sikspārņus pēc to izdotajām skaņām, u.c.

Bet mūzikas, projekciju un gaismas performance sāksies aptuveni plkst. 22.30. Koncerta muzikālo noformējumu radījuši mūziķi Reinis Sējāns, Andris Sējāns, Ingus Ulmanis, Kaspars Tobis, Anrijs Grinbergs. Pasākuma režisors ir Roberts Rubīns, scenogrāfs – Didzis Jaunzems.

Šogad norisinās divi Dabas koncertzāles pasākumi, pirmais no tiem aizvadīts 18. jūlijā Rēzeknes novada Lūznavas muižā, kuru apmeklēja arī Dabas koncertzāles patrons, Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi. Aktivitātes organizē biedrība “Dabas koncertzāle” sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi, Latvijas Universitāti, Latvijas Lauksaimniecības universitāti, Rēzeknes un Jelgavas novada pašvaldību, pasākumu vietu apsaimniekotājiem un brīvprātīgajiem palīgiem.

Zinātnisko atbalstu šogad sniedz Latvijas Universitātes un Latvijas Lauksaimniecības universitātes sikspārņu eksperti, LU pētnieks, Dr.Biol. Viesturs Vintulis, un asociētais profesors, Dr. biol. Gunārs Pētersons.

Atgādinām, ka Dabas koncertzāle šogad saņēma Eiropas Komisijas NATURA 2000 apbalvojumu kā labākais komunikācijas projekts.

 

3 komentāri
 • Marta
  Atbildēt

  Heijā, kas šovakar dosies no Rīgas uz Dabas koncertzāli Zaļeniekos ar savu transportu!? Varbūt atrodās 3 vietas mašīnā? Ceļa naudiņu piemetīsim! Marta 26088364

  01.07.2016 @ 15:31
 • Rons
  Atbildēt

  Kāda no Rīgas vēlas doties kopā?

  01.07.2016 @ 17:00
 • Rons
  Atbildēt
  01.07.2016 @ 17:00

Komentēt