DABAS KONCERTZĀLE | 2020 : Geastrum
59510
page,page-id-59510,page-parent,page-child,parent-pageid-50632,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,edgt-core-1.1.2,ajax_fade,page_not_loaded,,vigor child-child-ver-1.0.0,vigor-ver-1.6.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,side_menu_slide_with_content,width_370,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive
 

2020 : Geastrum

Zemeszvaigzne

Zemeszvaigzne ir neliels pūpēdis ar ārējo apvalku, kurš plīstot un atveroties sadalās daivās, tā piešķirdams sēnei zvaigžņveida formu. Sēne nav ēdama, tā sastopama dārzos, mežos, visbiežāk grupās. Latvijā zemeszvaigznes sugas ir retas, lielākā daļa no tās sugām ir ierakstītas Sarkanajā grāmatā un Aizsargājamo sugu sarakstā.

Viens no Dabas koncertzāles idejas autoriem mūziķis Ingus Ulmanis: “Zemeszvaigznes un arī mūsu iepriekšējo varoņu nozīme šajā neparastajā 2020.gadā ir visizteiktāk sajūtama. Tieši šobrīd mūsdienu cilvēks saprot, cik nelielu daļu no visas dzīvās pasaules mēs aizņemam un cik ātri mainās sasteigtās ikdienas prioritātes. Mūsu varonis – zemeszvaigzne ir kā saziņas objekts ar pasauli, ko varam nosaukt par “Pelēko karaļvalsti”, kuru zinātniskajā pasaulē sauc par Micēliju – Sēņotni. Tā ir vesela fantastika, ko mums nākas atklāt lielajā dabas kopsakarā, to respektējot un reizē piedzīvojot neparastu ceļojumu pa hifu izveidotajām pazemes maģistrālēm.”

 

Katru dienu no 21. jūlija sadaļā “Dabas skola” būs pieejama jauna video darbnīca. Pasākuma kulminācija plānota 1.augustā, kad paredzēts muzikāls un mākslas performances priekšnesums, kas veltīts zemeszvaigznei. Šogad ikvienam interesentam ir iespēja izveidot individuālu koncertzāli draugu un ģimenes lokā.

 

Koncerts un darbnīcas notiek tiešsaistē un ir bezmaksas. Projekts tiek īstenots ar Latvijas vides aizsardzības fonda un Valkas novada pašvaldības atbalstu.

geastrum-foto_AndrisSoms

01.08.2020
tiešsaistē

MŪZIKAS AUTORI: Andris Sējāns, Ingus Ulmanis, Kaspars Tobis, Aigars Voitišķis, Anrijs Grinbergs un Rūdolfs Macats
MŪZIĶI: Andris Sējāns (taustiņi, balss), Ingus Ulmanis (balss, ģitāra), Kaspars Tobis (taustiņi), Aigars Voitišķis (ģitāra), Anrijs Grinbergs (sitamie instrumenti), Rūdolfs Macats (taustiņi), Uldis Ziediņš (tenors, trombons), Gatis Gorkuša (trompete), Kalvis Etkins (mežrags), Raivis Magūrs (tuba).
DEJOTĀJI: Liene Grava, Egija Abaroviča, Dzintars Krūmiņš
FILMAS REŽISORS: Roberts Rubīns

FILMAS PRODUCĒŠANA: VFS films

SCENOGRĀFIJA: Roberts Rubīns, Marika Latsone, Arnis Vatašs
STĀSTA AUTORS: Andris Sējāns
GALVENĀS ZINĀTNIECES: Inita Dāniele un Diāna Meiere, Latvijas Dabas muzeja vadošās mikoloģes

MENEDŽMENTS: Silvija Nora Kalniņš, Jūlija Gušča, Ingus Ulmanis

team

INITA DĀNIELE

Latvijas Dabas muzeja mikoloģe

team

DIĀNA MEIERE

Latvijas Dabas muzeja mikoloģe