DABAS KONCERTZĀLE | 2016 : Plecotus auritus – Viesturs Vintulis
54719
page,page-id-54719,page-child,parent-pageid-54714,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,edgt-core-1.1.2,ajax_fade,page_not_loaded,,vigor child-child-ver-1.0.0,vigor-ver-1.6.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,side_menu_slide_with_content,width_370,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive
 

2016 : Plecotus auritus – Viesturs Vintulis

Garausainais sikspārnis

VIESTURS VINTULIS

Esmu bioloģijas doktors ar specializāciju zoologs, vai vēl precīzāk – hiropterologs jeb sikspārņu pētnieks. Interesējos par šo savdabīgo zīdītāju grupu un to pētu kopš 1992. gada, kad uzsāku Latvijas ziemojošo sikspārņu pētījumus alās, kuri turpinās līdz šodienai kā ziemojošo sikspārņu monitorings. Kopā ar savu skolotāju, draugu un kolēģi Gunāru Pētersonu darbojos arī citos sikspārņu izpētes projektos vai programmās – dīķu naktssikspārņa un migrējošo sikspārņu sugu monitoringā, dažādos aizsargājamo teritoriju inventarizācijas projektos u.c. Kā Dabas aizsardzības pārvaldes sertificēts eksperts sniedzu arī atzinumus par iespējamu kādas saimnieciskās darbības ietekmi uz sikspārņiem.
Mana interese par dabu gan neaprobežojas ar sikspārņiem vien – jau kopš skolas laika aktīvi darbojos arī putnu pētniecībā un vērošanā, pēdējos gados mācos un aizraujos arī ar Latvijas tauriņu faunu.