DABAS KONCERTZĀLE | 2012 : Bombina bombina
51900
page,page-id-51900,page-parent,page-child,parent-pageid-50632,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,edgt-core-1.1.2,ajax_fade,page_not_loaded,,vigor child-child-ver-1.0.0,vigor-ver-1.6.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,side_menu_slide_with_content,width_370,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive
 

2012 : Bombina bombina

Sarkanvēdera ugunskrupis

Sarkanvēdera ugunskrupis ir ļoti rets Latvijas abinieks. Sastopams tikai Latvijas dienvidos. Ķermeņa vēderpuse ir melna ar sarkaniem, oranžiem, dzeltenīgi oranžiem plankumiem. Ūdens un pieūdens suga. Barošanās un vairošanās biotopi ir nelieli pastāvīgie vai izžūstoši dīķi, grāvji, lielo dīķu lagūnas, ar mālainu pamatu un ar bagātu ūdens veģetāciju, labi apsauļoti. Hibernācijas mikrobiotopi ir grauzēju un kurmju alas, vecie celmi, pagrabi.
Barojas ar odu kāpuriem, moluskiem, ūdens ērcēm, sliekām, ūdens vaboļu kāpuriem, kurkuļiem.
Izdēj 80-200 ikrus ūdenī. Kurkuļi dzīvo ūdenī līdz metamorfozei, pēc tām var migrēt uz citām ūdenstilpēm. Dzimumgatavību sasniedz trešajā dzīves gadā.

varonis2012

30.06.2012
Vieta: Demenē, Daugavpils novadā.
(Pasākums notiek pierobežā, tādēļ drošībai lūdzam paņemt līdzi pasi vai kādu citu personu apliecinošu dokumentu!)

No plkst.: 19:00
Izziņas darbnīcas

No plkst.: 20:30
Dzīves cikla laboratorija (Stāsts par Ululoni, Kunku un Dzimto dīķi)

No plkst.: 21:30
Klusi skanoša opera

ZINĀTNE: Mihails Pupiņš, Aija Pupiņa
REŽIJA:
Roberts Rubīns
MŪZIKA: Aigars Voitišķis, Andris Sējāns, Ingus Ulmanis, Kaspars Tobis, Rūta un Valdis Muktupāveli.

aija-pupina

AIJA PUPIŅA

Aija Pupiņa ir herpetoloģe, Bioloģijas doktore. Strādā Latgales zoodārzā un Daugavpils Universitātē. Pēta un aizsargā retākos Latvijas abiniekus – sarkanvēdera ugunskrupjus un rāpuļus – Eiropas purva bruņurupučus.

Vairāk par zinātnieci »
mihails-pupins

MIHAILS PUPIŅŠ

Mihails Pupiņš ir herpetologs, Bioloģijas doktors. Strādā Latgales zoodārzā un Daugavpils Universitātē. Pēta un aizsargā retākos Latvijas abiniekus – sarkanvēdera ugunskrupjus un rāpuļus – Eiropas purva bruņurupučus.

Vairāk par zinātnieku »