Sarkanvēdera ugunskrupis ir ļoti rets Latvijas abinieks. Sastopams tikai Latvijas dienvidos. Ķermeņa vēderpuse ir melna ar sarkaniem, oranžiem, dzeltenīgi oranžiem plankumiem. Ūdens un pieūdens suga. Barošanās un vairošanās biotopi ir nelieli pastāvīgie vai izžūstoši dīķi, grāvji, lielo dīķu lagūnas, ar mālainu pamatu un ar bagātu ūdens veģetāciju, labi apsauļoti. Hibernācijas mikrobiotopi ir grauzēju un kurmju alas, vecie celmi, pagrabi.
Barojas ar odu kāpuriem, moluskiem, ūdens ērcēm, sliekām, ūdens vaboļu kāpuriem, kurkuļiem.
Izdēj 80-200 ikrus ūdenī. Kurkuļi dzīvo ūdenī līdz metamorfozei, pēc tām var migrēt uz citām ūdenstilpēm. Dzimumgatavību sasniedz trešajā dzīves gadā.
30.06.2012
Vieta: Demenē, Daugavpils novadā.
(Pasākums notiek pierobežā, tādēļ drošībai lūdzam paņemt līdzi pasi vai kādu citu personu apliecinošu dokumentu!)
No plkst.: 19:00
Izziņas darbnīcas
No plkst.: 20:30
Dzīves cikla laboratorija (Stāsts par Ululoni, Kunku un Dzimto dīķi)
No plkst.: 21:30
Klusi skanoša opera
ZINĀTNE: Mihails Pupiņš, Aija Pupiņa
REŽIJA: Roberts Rubīns
MŪZIKA: Aigars Voitišķis, Andris Sējāns, Ingus Ulmanis, Kaspars Tobis, Rūta un Valdis Muktupāveli.
Aija Pupiņa ir herpetoloģe, Bioloģijas doktore. Strādā Latgales zoodārzā un Daugavpils Universitātē. Pēta un aizsargā retākos Latvijas abiniekus – sarkanvēdera ugunskrupjus un rāpuļus – Eiropas purva bruņurupučus.
Mihails Pupiņš ir herpetologs, Bioloģijas doktors. Strādā Latgales zoodārzā un Daugavpils Universitātē. Pēta un aizsargā retākos Latvijas abiniekus – sarkanvēdera ugunskrupjus un rāpuļus – Eiropas purva bruņurupučus.