DABAS KONCERTZĀLE | 2011 : Fucus vesiculosus – Solvita Stārķe
51956
page,page-id-51956,page-child,parent-pageid-51944,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,edgt-core-1.1.2,ajax_fade,page_not_loaded,,vigor child-child-ver-1.0.0,vigor-ver-1.6.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,side_menu_slide_with_content,width_370,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive
 

2011 : Fucus vesiculosus – Solvita Stārķe

Pūšļu fuks
solvita-starke

SOLVITA STĀRĶE

Solvita Strāķe, Dr.biol., ir Latvijas Hidroekoloģijas institūta vadošā pētniece. Viņa ir Latvijas zinošākā eksperte par jūras bioloģiskās daudzveidības jautājumiem. Solvitas zinātniskās intereses aptver jūras aizsargājamo teritoriju izveides, jūras telpiskās plānošanas, invazīvo svešo sugu un Baltijas jūras zooplanktona bioloģijas jautājumus. Viņa ir bijusi vadošā pētniece daudzos starptautiskos un Latvijas pētniecības projektos.
Solvita bija pašas 2011. gada Dabas koncertzāles ‘varoņa’ idejas autore un koordinēja Latvijas Hidroekoloģijas institūta ieguldījumu šajā pasākumā. Pateicoties Solvitas degsmei Dabas koncertzāles 2011 pasākumos aktīvi iesaistījās lielākā daļa institūta jauno zinātnieku un studentu. Dabas koncertzāle 2011 joprojām tiek pieminēta Latvijas Hidroekoloģijas institūtā kā viens no veiksmīgākajiem zinātnes popularizēšanas pasākumiem.