DABAS KONCERTZĀLE | 2011 : Fucus vesiculosus – mūzika
51950
page,page-id-51950,page-child,parent-pageid-51944,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,edgt-core-1.1.2,ajax_fade,page_not_loaded,,vigor child-child-ver-1.0.0,vigor-ver-1.6.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,side_menu_slide_with_content,width_370,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive
 

2011 : Fucus vesiculosus – mūzika

Pūšļu fuks

Albums saņēma ‘Latvijas Mūzikas Balvu 2011’ par labāko instrumentālo albumu 2011. gadā.

MŪZIKA:

Ingus Ulmanis / balss, taustiņi, perkusijas
Andris Sējāns / balss, taustiņi, wind flutes, recorder, perkusijas
Rūta Muktupāvela / balss
Kaspars Tobis / taustiņi, akordions, balss
Aigars Voitišķis / ģitāra, mandolīna
Anrijs Grinbergs / percussion
Valdis Muktupāvels / kokle, dūdas, pipe, shakuhachi

BIRKAS:

noskaņu, eksperimentāla, instrumentāla, Latvija.

IZDOTS:

30.09.2011

NOPIRKT ŠO MŪZIKU

Pirms vairāk nekā 10 000 gadu , kad kusa lielie ledāji, iznākumu paredzēt nevarēja, kā veidosies jauna vieta šai pasaulē, kas atradās netālu no Ziemeļu pola. Aptuveni tūkstošgadu garumā zeme un ūdens mērojās spēkiem un daudzu katastrofu rezultātā zemes šaurums, kas agrāk savienoja kontinentu ar Skandināviju, Ziemeļjitlandē tika pārrauts, radīdams spraugu, pa kuru no rietumiem varēja ieplūst sāļais ūdens. Un tā radās jūra ar iesāļu ūdeni, kur viss bija mazāks nekā citur – gan sāls, gan augi, gan dzīvnieki, gan tautas, kuras dzīvoja pie tās.

 

PULKSTENIS NE LAIKĀ. Tālumā parādās bāka. Atskan sirēnas, kuras pūš pūšļu fuka meži. Jūras iemītniekiem bāka vēsta priecīgu ziņu. Tās sirēna sauc uz jūras meža svinībām.

 

SIRĒNAS. Jezga bija sākusies, jau kādu laiku pirms lielajām svinībām. Strīdas divu planktonu ģimenes. Strīds ir nāvējošs. Nogrimdami tie saceļ burbuļus.

 

PLANKTONI UN BURBUĻI. Lieli un mazi, sāniski un plakaniski, ar priekšu un mugurpusi, it kā jūrā būtu saskanīgas tercas, visi peld uz jūras meža svinībām.

 

JŪRAS TERCAS. Lielais notikums var sākties tiklīdz ierodas karaliene Lasiene, bet tās daudzie kučieri nevar saprast ar kādu ātrumu jābrauc. Kavēšanās ir neizbēgama.

 

LASIENE DZINTARA KARIETĒ. Jūras meža svētku kulminācija – lielā fuku deja. Dejā griežas zivis, gliemeži un vēzīši, smiltis un akmeņi un pati ūdens deju grīda.

 

LIELĀ FUKU DEJA. Svētki beidzas paši no sevis. Jūras dziļumā nav ceļu un norādes un līdz ko mūzikas skaņas izbeidzas, svētku mutulis noskaidrojas.

ILGAS ILGAS. Arī pēc 10 000 gadu, iznākumu, kā veidosies šī vieta netālu no Ziemeļu pola, nevar paredzēt neviens. Divas dažādas elpas meklē vienu ritmu starp ieelpu un izelpu, paisumu un bēgumu, jo citādi elpot gan zeme, gan jūra neprot.

 

VĒJŠ UN ARFA. Arī pēc 10 000 gadu, iznākumu, kā veidosies šī vieta netālu no Ziemeļu pola, nevar paredzēt neviens. Divas dažādas elpas meklē vienu ritmu starp ieelpu un izelpu, paisumu un bēgumu, jo citādi elpot gan zeme, gan jūra neprot.