Pūšļu fuks ir brūnaļģe, kas bieži sastopama ziemeļu Atlantijas okeāna un kaimiņu jūru piekrastēs. Baltijas jūrā pūšļu fuks veido vienu no vērtīgākajām dzīvotnēm. Tas nodrošina barību, slēptuvi un vairošanās vietu daudziem jūras dzīvniekiem, piemēram, reņģēm. Pūšļu fuks cieš no pazemināta ūdens sāļuma un, it īpaši, no pieaugošās ūdens duļķainības, ko izraisa piesārņojums no lauksaimniecības un apdzīvotām vietām. Kā Dabas Koncertzāles ‘varonis’, pūšļu fuks ļāva izstāstīt aizraujošu stāstu par Baltijas jūras vidi, dabas bagātībām un draudiem tās ekosistēmai.
06.08.2011
Vieta: Nīcas pagastā pie Pūsēnu kāpas Baltijas jūras krastā
13.08.2011
Vieta: Mērsragā, smilšu kāpās, Baltijas jūras krastā
No plkst.: 20:00
Izziņas darbnīcas
No plkst.: 21:30
Stāsti un dzeja
No plkst.: 22:30
Koncerts
IEEJA PAR 2 GLIEMEŽVĀKIEM!
DZEJA: Pēters Brūveris
STĀSTI: Andris Andrušaitis, Solvita Strāķe
DABAS DJ: Eduards Švāns
REŽIJA: Roberts Rubīns
MŪZIKA: Aigars Voitišķis, Andris Sējāns, Ingus Ulmanis, Kaspars Tobis, Anrijs Grinbergs, Rūta un Valdis Muktupāveli.
Dr.biol., ir vienotās Baltijas jūras pētniecības programmas BONUS zinātniskais vadītājs. Iepriekš viņš bijis Latvijas Hidroekoloģijas Institūta direktors un Hidrobioloģijas katedras vadītājs Latvijas Universitātē.
Dr. biol., ir Latvijas Hidroekoloģijas institūta vadošā pētniece. Viņa ir Latvijas zinošākā eksperte par jūras bioloģiskās daudzveidības jautājumiem. Solvitas zinātniskās intereses aptver jūras aizsargājamo teritoriju izveides, jūras telpiskās plānošanas, invazīvo svešo sugu un Baltijas jūras zooplanktona bioloģijas jautājumus.