DABAS KONCERTZĀLE | 2009 : Graphis scripta
51993
page,page-id-51993,page-parent,page-child,parent-pageid-50632,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,edgt-core-1.1.2,ajax_fade,page_not_loaded,,vigor child-child-ver-1.0.0,vigor-ver-1.6.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,side_menu_slide_with_content,width_370,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive
 

2009 : Graphis scripta

Rakstu ķērpis

Diezin vai rakstu ķērpis – Graphis scripta, būs pirmais, ko ievēros zinātkārs mežā gājējs. Apkārt taču ir tik daudz lielāku, labāk pamanāmu interesantās ķērpju valsts pārstāvju! Taču, iepazīstot tos dziļāk, pamazām atklājas arī tie sīkākie, nepamanāmākie brīnumi. Uz lazdu un citu koku gludās mizas Graphis scripta veidotās rakstu zīmes ir viens no tiem, mums tikai jāprot tās izlasīt! Ar savām mazajām, ar tumšiem hieroglifiem vai rūnu zīmēm līdzīgajiem simboliem rakstītajām vēstulītēm uz koku mizas rakstu ķērpis vēsta mums, ka mitrais mežs ap to ir bioloģiski augstvērtīgs un, iespējams, te mīt retas sugas, tādēļ esiet saudzīgi! Gan jau arī vēl ko citu rakstu ķērpji grib mums pateikt, tikai jāiemācās atvērt sirdi un prātu, lai to saprastu. Kas zina, varbūt senatnē tajā, ka ar Graphis scripta orākula kārtīm tika paredzēta nākotne, bija sava gudrība…

varonis2009

04.07.2009. from 19:30
Vieta: Priežu silā pie autobusa pieturas ‘Bērzs’ /Strenču novads/

11.07.2009. from 19:30
Vieta: Priežu silā, Vilku kalnos pie Daugmales /Ogres novads/

No plkst.: 19:30
Taka un izziņas darbnīcas par ķērpjiem un mežu
No plkst.: 21:00
Zinātnieku un Eduarda Švāna saistošās sarunas
No plkst.: 21:40
Mūzikas un gaismas spēles

TEICĒJI: Sandra Bērziņa, Viesturs Lārmanis, Pēters Brūveris, Eduards Švāns
REŽIJA:
Roberts Rubīns, Oskars Timbars, Andris Soms
MŪZIKA: Aigars Voitišķis, Ingus Ulmanis, Gints Sola, Kaspars Tobis, Anrijs Grinbergs, Roberts Rasa, Valdis un Māra Muktupāveli, Džuliāns.

zinatnieki

SANDRA BĒRZIŅA

Esmu biologs, 25 gadus strādāju dabas aizsardzības jomā valsts pārvaldē, šobrīd vadu Dabas aizsardzības pārvaldi. Iegūtas daudzpusīgas zināšanas par dabas daudzveidību, vērtībām, procesiem, likumsakarībām, taču cauri visiem šiem gadiem sirdij vistuvākie ir ķērpji.

Vairāk par zinātnieci »
viesturs larmanis

VIESTURS LĀRMANIS

Strādāju kā dabas aizsardzības eksperts dažādos dabas apsekošanas, novērtēšanas un izglītības projektos. Mana darba vieta g.k. ir Latvijas Dabas fonds. Ar ķērpju tēmu esmu bijis saistīts strādājot dabisko mežu meklēšanā un vadot šīs jomas speciālistu apmācības.

Vairāk par zinātnieku »