DABAS KONCERTZĀLE | 2007 : Phylloscopus collybita
52035
page,page-id-52035,page-parent,page-child,parent-pageid-50632,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,edgt-core-1.1.2,ajax_fade,page_not_loaded,,vigor child-child-ver-1.0.0,vigor-ver-1.6.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,side_menu_slide_with_content,width_370,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive
 

2007 : Phylloscopus collybita

Čuņčiņš

Viens no iemesliem, kāpēc cilvēki neatbalsta dabas aizsardzību ir to atsvešīnātība no dabas un zināšanu trūkums par to. Mēs izvēlējāmies par Dabas koncertzāles varoni čuņčiņu Phylloscopos collybita, parastu ķauķu dzintas putnu, kurš no aprīļa līdz oktobrim Latvijā ir sastopams gandrīz visur, un tam ir ļoti raksturīga viegli atpazīstama balss, taču vairums cilvēku šo sugu nepazīst. Tādējādi mēs vēlējāmies demonstrēt, cik bieži cilvēki nepamana un nenovērtē to, kas mums ir apkārt ikdienā. Ar Pētera Brūvera dzejas palīdzību ‘čuņčiņš pastāstīja’ arī par citām līdzīgām putnu sugām kuras bieži paslīd garām cilvēku uzmanībai, kā arī par tām, kurām aizsardzība ir vairāk nepieciešama. Mēs ceram, ka pēc Dabas koncertzāles gandrīz katrs dalībnieks saklausīs čuņčiņu savas dzīvesvietas tuvumā un tādējādi arī ar savu dzīvi saistīs tās putnu aizsardzības aktualitātes, ar kurām tika iepazīstināts mūsu pasākumā.

varonis2007

2. un 3. jūnija pasākums 2007. gadā notiks no plkst.: 1:00 rītā līdz saullēktam.
Vieta: “Līčos”, netālu no Mazsalacas, pie Salacas upes

15.06.2007 no plkst.: 22:00 līdz pusnaktij
Vieta: “Ielīcas” pie Valkas

TEICĒJS: Pēters Brūveris
ATTĒLS:
 Vides filmu studija, Otārs Opermanis, Andris Soms, Pēteris Ķimelis
MŪZIKA: Aigars Voitišķis, Anrijs Grinbergs, Ingus Ulmanis, Gints Sola, Kaspars Tobis, Valdis Muktupāvels, Rūta Muktupāvela, Eduards Švāns.

otars-opermanis

OTĀRS OPERMANIS

Bioloģijas zinātņu doktors. Sākotnēji strādājis kā ornitologs, bet vēlāk kā dabas aizsardzības biologs (conservation biologist). Vairāku starptautisko dabas aizsardzības projektu vadītājs.

Vairāk par zinātnieku »
edmunds-racinskis

EDMUNDS RAČINSKIS

Ornitologs un dabas skaņu ierakstītājs, savvaļas cilvēks kopš bērnības. Izglītojies Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātē, darbojies Latvijas Ornitoloģijas biedrībā un Latvijas Dabas fondā.

Vairāk par zinātnieku »