DABAS KONCERTZĀLE | Latvijas Arhitektūras gada balva 2015
50843
single,single-post,postid-50843,single-format-video,edgt-core-1.1.2,ajax_fade,page_not_loaded,,vigor child-child-ver-1.0.0,vigor-ver-1.6.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,side_menu_slide_with_content,width_370,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive

Latvijas Arhitektūras gada balva 2015

Latvijas Arhitektūras gada balva 2015

Dabas koncertzāles paviljons un darbnīcas 2015. gadā ieguva Latvijas Arhitektūras gada balvu . Balvu ieguva Didzis Jaunzems un DJA arhitektūras firma. Skatei pavisam tika iesniegti 38 darbi, no kuriem nacionālā žūrija pusfinālā atlasīja 13 labākos. Tos savukārt vērtēja starptautiskā žūrija – pieci ārzemju arhitekti Andrew Anderson, (Austrālija), Noah Boe-Whitehorn (Dānija), Annie Cohen-Solal (Francija), Octavio Mestre (Spānija), Triin Ojari (Igaunija). Augstākais apbalvojums Latvijas arhitektūrā tika piešķirts 5 projektiem, tajā skaitā Dabas koncertzāles paviljonam un laboratorijām. Žūrijas komentārs: ‘Vides objekts apliecina, ka ar prasmīgi lietotiem arhitekta amata paņēmieniem var radīt racionālu, taču inovatīvu un scenogrāfiski spēcīgu telpas pieredzi, pat ja tā ir pavisam īslaicīga’.

Latvijas Arhitektūras gada balva ir ikgadējs nacionālais arhitektūras konkurss ar mērķi apzināt un popularizēt Latvijas arhitektūras labākos sniegumus un veicināt arhitektūras augstvērtīgu attīstību. Tas ir Latvijas arhitektūras gada lielākais notikums, atzīts par valstiski nozīmīgu pasākumu, un pati balva ir augstākais apbalvojums Latvijas arhitektūrā. Latvijas arhitektūras gada balvu rīko Latvijas Arhitektu savienība kopš 1995. gada – šogad jau divdesmito gadu pēc kārtas.

Nav komentāru

Komentēt