DABAS KONCERTZĀLE | Dabas koncertzāles 2017 varone augsnes dižslieka un izziņas laboratorijas
56087
single,single-post,postid-56087,single-format-standard,edgt-core-1.1.2,ajax_fade,page_not_loaded,,vigor child-child-ver-1.0.0,vigor-ver-1.6.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,side_menu_slide_with_content,width_370,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive

Dabas koncertzāles 2017 varone augsnes dižslieka un izziņas laboratorijas

Dabas koncertzāles 2017 varone augsnes dižslieka un izziņas laboratorijas

 

Dabas koncertzāles šī gada dabas, mūzikas, mākslas un video performances, kas veltīta šī gada bezmugurkaulniekam – augsnes dižsliekai – notiks 17. jūnijā Dvietes palienē un 30. jūnijā Burtnieku novada palielņu pļavās.
Kā ierasts, sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi, būs arī zinātnes un izziņas laboratorijas, kurās pasākuma apmeklētāji varēs izzināt sliekas dzīves ikdienu 20 dažādās laboratorijās. Tās sadalītas četrās pamattēmās, kas raksturo sliekas uzbūvi un pielāgojumu dzīvei pazemē, kā arī skaidro augsni kā mājvietu, aplūko arī dažbrīd sarežģītās sliekas attiecības ar putniem un cilvēku. Tāpat būs arī radošā daļa, kurā varēs ne tikai izkrāsot šī gada varoni, bet arī nofotografēties ar vizualizētu augsnes dižslieku. Darbnīcu sākums abās pasākumu norises vietās ir paredzēts laikā no plkst. 19:00 līdz 23:00, bet koncerta sākums kā ierasts gaidāms neilgi pēc saulrieta.
Laboratoriju satura izstrādē un norisē sadarbosies vairāki partneri – Dabas aizsardzības pārvaldes, Latvijas Universitātes, Entomoloģijas biedrības, Latvijas Dabas muzeja, Latvijas ornitoloģijas biedrības aktīvisti un brīvprātīgie. Augsnes dižsliekas ķermenī ir līdz pat 120 ķermeņa posmu un katram posmam no tālajiem senčiem mantojumā nāk sariņi – kāju paliekas. Posmi ir it kā līdzīgi, taču katram posmam ir savi pienākumi. Līdzīgi pēc sliekas principa veidotas arī radošās un izziņas darbnīcas, kurās apmeklētāji varēs ne vien klausīties un vērot tajās notiekošo, bet arī aktīvi līdzdarboties, meklējot, analizējot, saskatot sakarības, spēlējot spēles, liekot lietā savus rodošos potenciālus u. tml.
Dabas Koncertzāles koncerti notiek brīvā dabā, un ieeja ir bezmaksas. Aktuālajai informācijai sekojiet līdzi Dabas koncertzāles mājas lapā – www.dabaskoncertzale.lv un sociālajos tīklos, kā arī Dabas aizsardzības pārvaldes mājas lapā www.daba.gov.lv. Projekts tiek īstenots ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu.

Birkas:
Nav komentāru

Komentēt