DABAS KONCERTZĀLE | Dabas koncertzālei 10 gadi!
54170
single,single-post,postid-54170,single-format-standard,edgt-core-1.1.2,ajax_fade,page_not_loaded,,vigor child-child-ver-1.0.0,vigor-ver-1.6.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,side_menu_slide_with_content,width_370,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive

Dabas koncertzālei 10 gadi!

Dabas koncertzālei 10 gadi!

Pirmdien, 7. decembrī Dabas koncertzāles desmitgades pasākumā Valsts prezidents, kurš bijis līdzās šī pasākuma pirmsākumos jau 2006. gadā, paužot atbalstu Dabas koncertzāles projektam un piekrītot kļūt par tā patronu norādīja: “Tas ir unikāls zīmols Latvijā, ar ko mēs varam lepoties ne tikai šeit Latvijā, bet arī ārpus valsts robežām un ko novērtējuši mūsu sadarbības partneri gan Eiropas savienībā, atzīstot Dabas koncertzāli vienā gadā par labāko izglītības projektu Eiropā. Ir būts Šanhajā (World EXPO izstādē red. piezīme). Un ir būts Baltijas asamblejā, lai prezentētu Baltijas valstis. Un ne tikai. Daudz kur citur. Un tas vēlreiz apliecina, ka šāds pieprasījums pēc šādas pieejas vides izglītībā ir ļoti liels. Spēja apvienot mākslu, zinātni, mūziku vienā kopīgā Dabas koncertzālē, radīt sintēzi, radīt šo jauno produktu, dot tādu tiešām unikālu iespēju parādīt Latviju.”

Dabas koncertzāle šajā pasākumā svinīgi atklāja jauno DVD no 2014. gada koncerta Siguldā “Devons. Asterolepis ornata.”, jauno dabas koncertzāles interneta vietni www.dabaskoncertzale.lv latviešu un angļu valodās, kā arī fotoizstādi atskatoties uz pasākuma attīstību, kuru atbalstīja EEZ un Norvēģijas finanšu instruments.
Dabas koncertzāle aizsākās 2006. gadā, ar stāstu par lapkoku praulgrauzi. 10 gados katru vasaru vairāk kā 17 Latvijas pašvaldībās šajā multi-mediālajā pasākumā apmeklētāji iepazinušies ar Latvijas dabas vērtībām. Reizēm tie ir bijuši stāsti par retāk sastopamiem, reizēm ļoti ikdienišķiem ‘varoņiem’. Taču vienmēr vienojošais ir bijis dot izziņas iespējas, radīt emocionālo pārdzīvojumu un gūt iedvesmu Latvijas dabā. Projektā, balstoties uz dažādu dabas zinātņu jomu zinātnieku sniegto saturisko informāciju, Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieki veidojuši interaktīvas izziņas un iedvesmas darbnīcas. Mūziķi – Andris Sējāns, Ingus Ulmanis, Kaspars Tobis, Aigars Voitišķis, Anrijs Grinbergs, Valdis un Rūta Muktupāveli u.c, katru gadu radījuši jaunus muzikālos skaņdarbus. Režisors Roberts Rubīns rūpējies par pasākuma video un gaismas interpretāciju. Plašāks ieskats par desmit gados paveikto mūsu un Dabas aizsardzības pārvaldes mājas lapās. Kopš 2007. gada pasākumam atbalstu sniedz Latvijas vides aizsardzības fonds.
Dabas koncertzāles biedrība un Dabas aizsardzības pārvalde izsaka lielu pateicību visu gadu zinātniekiem, kuri nodrošinājuši zinātnisko informāciju darbnīcu satura sagatavošanai un iedvesmu mūzikas un vizuālo tēlu radīšanai, brīvprātīgajiem, kuru skaits audzis no dažiem cilvēkiem līdz simtskaitlīgam pulkam un pateicoties kuriem apmeklētāju tūkstoši var darboties izziņas un radošajās darbnīcās. Paldies visiem viesmūziķiem! Reinim Sējānam, kurš izspilgtināja pļavas dedestiņas ziedus Raimondam Petrauskim, kurš viegli iekustināja atrauteni, arī pirmajam Devona orķestrim. Sevišķi liels paldies mūsu mūziķu pamatsastāvam par to, ka viņiem ir iedvesma katru gadu radīt jaunus skaņdarbus. Paldies režisoram Robertam Rubīnam, kurš jau kopš 2009. gada rakstu ķērpja koncertzāles ikgadu ar video un gaismas instalācijām spēj izspilgtināt Latvijas dabas vērtības. Paldies daudzajiem tehniskajiem darbiniekiem, kas rūpējas par neskaitāmām lietām, bez kurām nevarētu notikt Dabas koncertzāle.
Bet lielākā pateicība skatītājiem, kuriem interesē uzzināt un saudzēt, baudīt un piedalīties it visā Dabas koncertzālē notiekošajā!

Nav komentāru

Komentēt