DABAS KONCERTZĀLE | Balvu pasniegšana ‘Natura 2000’ ceremonijā
54685
single,single-post,postid-54685,single-format-standard,edgt-core-1.1.2,ajax_fade,page_not_loaded,,vigor child-child-ver-1.0.0,vigor-ver-1.6.1, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,side_menu_slide_with_content,width_370,wpb-js-composer js-comp-ver-4.7.4,vc_responsive

Balvu pasniegšana ‘Natura 2000’ ceremonijā

© European Union , 2016   /  Source: EC - Audiovisual Service foto

Balvu pasniegšana ‘Natura 2000’ ceremonijā

Pirmdien Briselē notika “Natura 2000” 2016. gada apbalvošanas ceremonija, kurā komunikācijas kategorijā balvu ieguva vienīgā nominante no Latvijas – dabas, mākslas, zinātnes, video mākslas un dramaturģijas simbioze – Dabas koncertzāle.

 

“Natura 2000” ir Eiropas Savienību aptverošs īpaši aizsargājamu dabas teritoriju tīkls, kas izveidots saskaņā ar ES putnu un Biotopu direktīvām. “Natura 2000” gada balva ir viens no nozīmīgākajiem starptautiskajiem pasākumiem, kurā tiek vērtēti valstu sasniegumi bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā. Balvu pasniedz dažādās kategorijās – komunikācijas, socio-ekonomiska atbalsta veicināšanā, dabas saglabāšanas veicināšanā, interešu saskaņošanā/ uztverē un pārrobežu sadarbībā un tīklošanā.
Balvu komunikācijas kategorijā no pieciem pretendentiem ieguva Dabas koncertzāle no Latvijas, kas, kā norādīja žūrija balvas ceremonijas pasākumā, rada inovatīvu un veiksmīgu veidu, apvienojot mākslu, zinātni, mūziku, dzeju un video projekcijas, kā pievērst sabiedrības uzmanību dabas problēmjautājumiem.

 

Dabas koncertzāles direktore Silvija-Nora Kalniņš norāda:
“Tas, ko Dabas koncertzāle dara – [tā] ir atradusi to veidu kā pierādīt cilvēkiem kā ar dabai draudzīgu uzvedību un baudu, spējusi tuvināties tam mūsu pamatvērtībām, kas ir dabā un tā ir mūsu nākotne”.

 

Par “Natura 2000” komunikācijas kategorijas balvu cīnījās projekti no Vācijas, Itālijas kā arī kopprojekti no Austrijas, Bulgārijas un Rumānijas, kā arī Austrijas, Vācijas un Horvātijas.

 

Ceremonijas noslēgumā Dabas koncertzāles mūziķi – Ingus Ulmanis, Reinis un Andris Sējāni, spēlēja divus skaņdarbus no Pļavas dedestiņas 2015. gada koncerta – “Aija jundi rīts” un “Plostbārdis un sienāži”.

 

Mūziķis Ingus Ulmanis komentē Dabas koncertzāles radošo procesu:
“Katru gadu veidojot mūziku DK, ir svarīgi ieklausīties tā gada izvēlētajā varonī. Vispirms mums to palīdz zinātnieki, tad literārais stāsts, kurš balstīts uz zinātniskiem pamatiem un tikai tad drīkstam ķerties klāt mēs mūziķi. Mums vienkārši jāieklausās vairāk sikspārnī un ķērpī nekā sevī. Šāds autoru kopdarbs mani interesē aizvien vairāk….”

 

Dabas koncertzāles koncerti notiek kopš 2006. gada un tos ir iespējams sarīkot bezmaksas pateicos sadarbībai ar Dabas aizsardzības pārvaldi, iesaistot brīvprātīgo darbam, līdzfinansējumu no pašvaldībās un finansiālā atbalsta no LV vides aizsardzības fonda.

Ceremonijas arhīva ierakstu var skatīt → Šeit

 

© European Union, 2016 / Foto: Jennifer Jacquemart

Nav komentāru

Komentēt